Заявник:
Боржник: |
До Солом’янського районного суду м. Києва 03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1
Петрова Олена Іванівна Місце проживання: 03049, м. Київ, вул. Ю. Фучика, буд. 23, кв. 62 Реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника: 0000ХХХ002 телефон: +38(097) 0ХХ-00-00 електронна адреса: _________ |
ЗАЯВА
про видачу судового наказу
про стягнення аліментів на утримання дітей
Я, Петрова Олена Іванівна, 14 січня 1987 року народження, перебуваю у шлюбі з 14 жовтня 2005 року з Петровим Іваном Петровичем, 07 травня 1978 року народження, що підтверджується Свідоцтвом про шлюб серії 1-УК № 00010, виданим 14.10.2005 року Відділом реєстрації актів цивільного стану м. Києва, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис №95.
20 березня 2016 року шлюб між нами було розірвано на підставі рішення Солом’янського районного суду м. Києва (копія судового рішення додається до цієї заяви).
Від шлюбу з відповідачем маємо двох малолітніх дітей:
сина – Петрова Сергія Івановича, 04.02.2013 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження серії 1-КС №232765, виданим 10.02.2013 року відділом державної реєстрації цивільного стану у м. Києві, про що складений відповідний актовий запис за №57, та доньку – Петрову Анастасію Іванівну, 01.03.2015 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження серії 1-КС №245765, виданим 10.03.2015 року відділом державної реєстрації цивільного стану у м. Києві, про що складений відповідний актовий запис за №23.
Відповідно до довідки з місця проживання наші діти мешкають разом зі мною (оригінал довідки додається до цієї заяви).
Діти знаходяться на повному моєму матеріальному утриманні.
Батько дітей матеріальну допомогу на утримання дітей не надає, чим порушує ст.180 Сімейного кодексу України, відповідно до якої батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Наразі мій фінансовий стан не дозволяє повноцінно утримувати дітей самостійно, тому я вимушена звернутися до суду з цією заявою про стягнення аліментів.
При стягненні аліментів з боржника прошу врахувати, що він є працездатною особою, інших дітей на утриманні не має.
Відповідно до ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Аліменти на дитини присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
Згідно з п.4 ч.1 ст. 161 Цивільного процесуального кодексу України судовий наказа може бути видано, зокрема, якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Згідно зі ст. 167 ЦПК України суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п’яти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.
Згідно зі ст. 162 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Згідно зі ст. 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
П. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 180-184,191 Сімейного кодексу України, ст.ст. 28, 160-169, 430 Цивільного процесуального кодексу України,-
Прошу суд:
1. Задовольнити заяву про видачу судового наказу.
2. Стягнути з Петрова Івана Петровича, 07 травня 1978 року народження, громадянина України (реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника: 0000ХХХ005) на користь Петрової Олени Іванівни, 14 січня 1987 року народження, (реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника: 0000ХХХ002), аліменти на утримання дітей Петрова Сергія Івановича, 04.02.2013 року народження, та доньку – Петрову Анастасію Івановича, 01.03.2015 року народження, в розмірі 1\3 частини всіх видів заробітку (доходу) платника аліментів щомісячно, але не менше ніж 50% (відсотків) прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з дня звернення до суду з заявою про видачу судового наказу і до досягнення дітьми повноліття.
Документи, які додаються до заяви:
- Копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача.
- Копія паспорта та ідентифікаційного коду відповідача.
- Копія свідоцтва про шлюб.
- Копія рішення суду про розірвання шлюбу.
- Копія свідоцтва про народження дитини.
- Копія свідоцтва про народження дитини.
- Довідка з місця проживання.
- Копія заяви з додатками для сторони боржника.
«____» _______________ 2018 року ________________/Петрова О.І./