- 1
- 2
Суб'єктами сімейних правовідносин виступають:
- Подружжя
- Батьки/ усиновителі/ опікуни/ піклувальники
- Діти, включно – усиновлені/ під опікою/ на вихованні
- Інші родичі
Сімейні спори виникають найчастіше внаслідок бажання подружжя розірвати шлюб, що призводить до необхідності поділу спільного майна, суперечностей нематеріального характеру, проблеми з місцем проживанням дітей. Законодавчі норми в Україні закріплюють можливість будь-якому учаснику сімейних правовідносин з 14-річного віку захищати свої інтереси шляхом звернення до суду.
Адвокати компанії «Altexa» готові підтримувати клієнтів в шлюборозлучних процесах будь-якої складності, надавати інші кваліфіковані послуги у сфері сімейного права. Участь адвоката в період розірвання сімейних відносин дає змогу мінімізувати емоційні реакції, прийняти зважене рішення про долю дітей/ дитини, уникнути необґрунтованих втрат майна.
Різновиди сімейних спорів
До 70% шлюбів у наш час закінчуються розлученнями. У багатьох випадках між колишнім подружжям виникають гострі конфлікти щодо майна, що підлягає розподілу. Йдеться не тільки про нерухомість, транспорт та інше рухоме майно, банківські вклади, а й про частки в бізнесі, значущі матеріальні цінності.
Від тривалої міжусобиці батьків страждають неповнолітні діти. При цьому далеко не завжди їх симпатії на боці матері. У зв'язку з таким станом речей можна вважати прогресивним кроком законодавчі зміни 2017 року, які де-факто зрівняли в правах матір та батька у разі судового розгляду щодо місця проживання дітей.
Оцінити об'єктивно свої позиції в сімейному спорі його учаснику неможливо. З цією метою необхідно скористатися консультацією юриста з сімейних справ. Подальші кроки залежатимуть від порад фахівця й побажань самого учасника спору. Фахівці АК «Altexa» готові за будь-яких обставин розробити максимально раціональний план дій, бо мають у своєму розпорядженні значний досвід участі у врегулюванні спорів таких категорій:
- Розірвання шлюбу (розлучення) через суд, включно – з громадянином іноземної держави/ укладеного на території іншої держави.
- Стягнення аліментів/ заборгованості з аліментів/ пені за несплату, збільшення/ зменшення обсягу аліментних виплат.
- Офіційне встановлення місця проживання дітей (дитини).
- Визначення факту проживання однією сім'єю (цивільного шлюбу).
- Стягнення аліментів на утримання чоловіка/ дружини/ батьків.
- Поділ спільного майна подружжя/ корпоративних прав/ приватизованої нерухомості та землі.
- Позбавлення батьківських прав/ оспорювання або встановлення батьківства.
- Усунення перешкод до зустрічей/ спілкування з дитиною.
- Визнання шлюбу недійсним/ фіктивним.
- Встановлення режиму окремого проживання подружжя.
- Усиновлення, встановлення опіки, піклування над дітьми.
- Визнання особистої власності на нерухомість, яка придбана в шлюбі.
Компетенція юриста з сімейного права
Досвідчений адвокат ще на першій консультації з сімейних питань визначає для клієнта орієнтовний план дій. Далі перелік юридичних послуг підбирається відповідно до стратегії вирішення завдання. Йдеться про наступні види фахової допомоги:
- Супровід процесу з сімейного спору в суді «під ключ»
- Підготовку проекту договору про участь у вихованні/ утриманні дитини
- Пошук майна/ банківських вкладів, подачу різних запитів, складання клопотань про накладення арешту на майно
- Розробку позовної заяви з метою визначення місця проживання дитини
- Супровід розподілу спільно нажитого майна/ боргових зобов'язань в суді
- Представництво в судовому процесі щодо виплати аліментів для утримання дітей (дитини) за судовим наказом/ у твердій сумі грошей
- Отримання дозволу без згоди батька на тимчасовий виїзд або ПМП дитини з матір'ю за межі країни
Фаховий підхід та консультації з питань сімейного права – це дієвий інструмент в усуненні проблем, що виникають в ході сімейних правовідносин!