До категорії «податкових спорів» потрапляють правові суперечності між державними органами з однієї сторони, і суб'єктами підприємництва – з іншої. Дані конфлікти пов’язані із владними повноваженнями представників держ. фіскальних служб і стосуються процедури сплати податків в казну.
Базовий документ для вирішення проблемних ситуацій у сфері оподаткування – це Податковий Кодекс. Однак у ряді випадків при тлумаченні норм податкового права у даному зведенні законів допускається варіативність. Навіть більше, кодекс постійно піддається змінам. Повністю володіти актуальною інформацією у сфері податкових спорів та способів їх вирішення може тільки юрист, який цілеспрямовано займається цими питаннями.
Фахівці АК «Altexa» готові прийти на допомогу платникам податків, які вважають свої інтереси ущемленими. Наявність знань та практичного досвіду дозволяє ефективно вирішити податковий спір одним з двох шляхів:
- Адміністративним (досудовим).
- В суді.
Види спорів з податковими органами
Виходячи з практики податкових юристів нашої компанії, вирішення в досудовому або судовому порядку вимагають такі ситуації:
- Отримання повідомлення-рішення про донарахування податку/ штраф
- Відмова фіскальної служби в бюджетному відшкодуванні ПДВ
- Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ/ єдиного податку
- Неправомірність проведення перевірки
- Незгода з актом планової або позапланової перевірки
- Виявлення порушень в оформленні податкової звітності
- Адміністративний арешт майна/ коштів
- Підозра в фіктивності господарських операцій/ взаємовідносинах з фіктивними контрагентами
- Помилки при оформленні маркетингових акцій (знижок, спеціальних пропозицій)
Для захисту інтересів платника податків адвокати використовують законодавчі норми, що забезпечують право подати до відповідних інстанцій заперечення. Також будь-які рішення/ дії/ бездіяльність представників податкових органів, як суб'єктів владних повноважень, можуть бути оскаржені в адміністративному суді.
При цьому важливо діяти без зволікань, оскільки законодавство в Україні відводить певні терміни на подачу відповідних заперечень. Наприклад, якщо не оскаржити податкове повідомлення-рішення протягом 10 днів, почне нараховуватися пеня.
Компетенція юриста з податкових спорів
Перший крок на шляху розв’язання проблеми підприємця – це консультація, на якій розглядаються обставини, оцінюється можливість досудового врегулювання й аналізується судова практика винесення рішень в аналогічних ситуаціях.
Далі порядок розгляду податкових спорів з податковою службою може передбачати такі дії юриста:
- Оформлення скарги щодо вимог органу Державної Фіскальної Служби (ДФС), за потреби – запиту про надання інформації/ документів.
- Апеляцію наказу про проведення позапланової перевірки/ податкового повідомлення-рішення в досудовому порядку.
- Юридичні послуги в тих випадках, коли податкові спори переходять до суду (підготовку процесуальних документів, збір доказової бази, представництво в ході судових засідань).
Згідно зі статистикою, судові податкові спори за належної юридичної підтримки часто вирішуються на користь платника податків. Показник виграних юристами з податкових питань справ досягає 80%.
Користуйтеся фаховими юридичними послугами, щоб не допускати фінансових втрат у сфері оподаткування та взаємодії з податковими органами!